Podsumowanie XIV seminarium celulozowego

Podsumowanie XIV seminarium celulozowego

21.04.2016 r w Łodzi odbyło się kolejne spotkanie poświęcone technologii wdmuchiwania celulozowych materiałów izolacyjnych.

Szkolenie przybliżyło zagadnienia materiałowe i techniczne, a także było okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu fizyki budowli. O pozytywnym odbiorze naszego seminarium świadczy najlepiej opinia jednego z naszych Gości: „Chciałem przekazać wyrazy podziwu i uznania dla Państwa pracowników, za tak profesjonalnie przygotowane szkolenie z bardzo szerokiego zakresu zagadnień fizyki budowli dotyczącego izolacji termicznej, ochrony przeciwwilgociowej, wiatroszczelności i ochrony ppoż przy wykorzystaniu celulozy Isofloc F, a w szczególności pana Roberta Zaorskiego, który do tematu podchodzi nie tylko z wielką rzetelnością, ale i absolutną pasją.”

Podsumowanie XIV seminarium celulozowego
Pierwsza część szkolenia odbyła się w sali konferencyjnej Hotelu Tobaco mieszczącego się w zrewitalizowanej wytwórni papierosów przy ul. Kopernika w Łodzi. Podsumowanie XIV seminarium celulozowegoNa początek przybliżyliśmy specyfikę pneumatycznej metody aplikacji w oparciu o rozwiązania producenta niezawodnych maszyn do wdmuchiwania, firmę X-Floc. Zaprezentowaliśmy korzyści płynące z wyboru wydajnych agregatów m.in. serii Minifant i EM300, łączących w sobie wysoką wydajność pracy i kompaktową formę. Część ta skupiała się również na pokazaniu skuteczności izolacji pneumatycznej jako sposobu na szczelne i szybkie ocieplenie przegród w porównaniu do czasochłonnych i nieefektywnych izolacji stałokształtnych.
W dalszej części seminarium zwróciliśmy uwagę na zagadnienia fizyki budowli w kontekście materiału celulozowego isofloc F – jedynego granulatu na rynku o współczynniku przewodzenia ciepła λ=0,037 W/mK. Inne jego parametry takie jak klasa reakcji na ogień B-s2,d0 czy zdolność do buforowania wilgoci potwierdziły, że isofloc F to bezpieczny materiał idealnie sprawdzający się nawet w najtrudniejszych ustrojach konstrukcyjnych.
Podsumowanie XIV seminarium celulozowego
Podsumowanie XIV seminarium celulozowego
Część teoretyczna była wstępem do zajęć praktycznych obejmujących zagadnienia szczelności powietrznej budynków w oparciu o szwajcarski system SIGA. Część ta poprowadzona przez trenera SIGA Wita Podobę dała możliwość przetestowania taśm, które jako jedyne na rynku posiadają nieograniczoną gwarancję trwałości użytkowej. Należy pamiętać, że dla prawidłowej pracy dachu i ścian kluczowa jest szczelna warstwa parochronna i higroskopijny materiał izolacyjny jak isofloc F.

Zwieńczeniem naszego spotkania był praktyczny trening technik wdmuchiwania, obejmujący pokaz możliwości maszyny Minifant M99 z zaawansowanym sterowaniem bezprzewodowym FFB2000-Pro. Uczestnicy ćwiczyli wdmuchiwanie materiału metodą otwartego nadmuchu, a także za pomocą węża lub odpowietrzanej dyszy obrotowej X-jet 63 wypełnianie przegród zamkniętych, symulujących ocieplane poddasza i ściany. Szkolenie Derowerk już po raz 14. przyciągnęło kompetentną grupę Architektów, Inwestorów oraz Wykonawców chcących pogłębić swoją wiedzę o technologii wdmuchiwania. Wszystkim naszym Gościom serdecznie dziękujemy za udział. Tych, których zabrakło na naszych poprzednich spotkaniach już teraz zapraszamy na kolejne seminarium celulozowe. Do zobaczenia! Zapisz się na kolejne seminarium

Podsumowanie XIV seminarium celulozowego